KALENDARZ

2022-05-22 - Spacer z Dyrektorem Ogrodu- różaneczniki.

Spacer tematyczny „Szlakiem kwitnących różaneczników” z Dyrektorem Ogrodu odbędzie się dnia 22.05.2022r. o godzinie 15:00 w Ogrodzie Botanicznym w Gołubiu. Podczas spaceru poznają Państwo najciekawsze gatunki oraz odmiany spośród ponad 250 znajdujących się na terenie Ogrodu. Dyrektor Ogrodu opowie o ich historii, cechach charakterystycznych oraz uprawie.
W programie m.in.: "Królewskie rododendrony", grupy mieszańców: Brachycarpum, Catawbiense, Caucasicum, Forrestii, Ponticum, Yakushimanum, Russatum; azalie z grupy Ghent, Rustica, Mollis, Knap Hill, Kiusianum; gatunki wysokogórskie.

Czas trwania: 2 godziny

Koszt: Bilet edukacyjny : 49 PLN dorośli,
32 PLN dzieci, młodzież. Liczba miejsc ograniczona. REZERWACJE: golubienski@gmail.com lub +48 538 110 648.

2022-05-03 - SPACER ZIELARSKI WŚRÓD KWITNĄCYCH MAGNOLII
Podczas dwugodzinnego spaceru zielarskiego po Ogrodzie fitoterapeuta poruszy temat wykorzystania roślin w ziołolecznictwie, kosmetologii oraz kuchni. Szczególny nacisk położony zostanie na kwitnące o tej porze roku magnolie. Prowadzący opowie o ich historii, pochodzeniu, specyficznej budowie, właściwościach leczniczych oraz zastosowaniu kulinarnym.
Spacer poprowadzi Michał Konkel. Z wykształcenia biolog, archeobotanik. Z pasji przyrodnik. Z zawodu zielarz-fitoterapeuta. Członek Polskiego Towarzystwa Zielarzy-Fitoterapeutów oraz Stowarzyszenia Herba Slavica. Edukator ziołolecznictwa. Prowadzi prelekcje, warsztaty oraz zajęcia terenowe z zakresu ziołolecznictwa, roślin przydatnych w surwiwalu, czy medycyny w czasie katastrof. Propagator „Supermarketu Natura”,czyli świadomego i rozważnego korzystania z zasobów oferowanych nam przez przyrodę.
Termin: 03.05.2022r., godzina 12:00.
UWAGA : obowiązuje wcześniejsza rezerwacja w terminie do 27.04.2022r. Ilość miejsc ograniczona.
INFORMACJE NA TEMAT REZERWACJI ORAZ PŁATNOŚCI: https://fb.me/e/2hluX7xYz
 
Serdecznie zapraszamy!
Dodatkowe informacje:
annabutowska24@gmail.com
kom. +48 538 110 648
 
2022-05-01 - WARSZTATY KOSMETYKI BOTABNICZNEJ
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszych warsztatach oraz spacerach zielarskich, które od 1 maja 2022 roku odbywać się będą na terenie Ogrodu!
ykl otwierają WARSZTATY KOSMETYKI BOTANICZNEJ, podczas których będą mogli Państwo wykonać spersonalizowane kosmetyki do twarzy i ciała. W programie:
- metody prawidłowego przetwarzania ziół (maceraty wodne i olejowe, olejki eteryczne, maści, tynktury, gliceryty)
- zioła zakazane i niebezpieczne
- zasady tworzenia receptur kosmetycznych w oparciu o świeże i suszone zioła
- tajniki tworzenia własnych receptur
- samodzielne wykonanie kosmetyków naturalnych
PROWADZĄCA: Sylwia Piechowska- zielarka, fitoterapeutka, absolwentka Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych w Warszawie. Uczestniczka licznych kursów kosmetyki naturalnej, destylacji olejków eterycznych oraz przetwarzania ziół, wdrażania systemów GMP, wprowadzania kosmetyków naturalnych na rynek oraz warsztatów z serii „Zaburzenia osi jelita-mózg- skóra”. Ambasadorka Kultury Pomorza 2021.
Warsztaty uświetni prezentacja kolekcji ogrodu botanicznego przez botanika ze szczególnym uwzględnieniem gatunków leczniczych i użytkowych.
Termin: 01.05.2022r., godzina 12:00.
UWAGA : obowiązuje wcześniejsza rezerwacja w terminie do 27.04.2022r. Ilość miejsc ograniczona
INFORMACJE NA TEMAT REZERWACJI ORAZ PŁATNOŚCI: . https://fb.me/e/2kKn1ITKw
2015-09-28 - Ogród czynny jest w okresie od 1 kwietnia do 31 października

Ogród czynny jest w okresie od 1 kwietnia do 31 października- codziennie w godzinach od 10 do 18, również w niedziele i święta.

 

strona:
1